Nauka pływania, basen, pływanie rekreacyjne

logo

Aqua Aerobik

Aqua Aerobik - zajęcia
Fitness w basenie

Aqua Aerobik​

Utrzymaj zdrową sylwetkę dzięki zajęciom aqua aerobiku.

Aqua Aerobik - skuteczny sposób na zgrabną sylwetkę​

Podczas zajęć Aqua Aerobiku spalamy więcej energii niż podczas zwykłych ćwiczeń (nawet 500 kcal w ciągu 45 minut). Wniosek jest prosty: Aqua Aerobik ujędrnia i napina całe ciało.

Jeśli nie jesteś przekonana do wodnego fitnessu, podpowiadamy, że woda daje nam oparcie, jakby 1000 rąk trzymało i unosiło nasze ciało – ważymy dużo mniej, dlatego ruszamy się inaczej. Woda oddziałuje na zanurzone ciało na wiele sposobów – organizm reaguje na jej temperaturę, ciśnienie, odczuwa lepkość i napięcie powierzchniowe. Dodatkowo podczas ruchów w wodzie występuje opór związany z tarciem.

Aqua Aerobik - wymagania

Warto też pamiętać o sile wyporu, która powoduje pozorną utratę ciężaru ciała. Człowiek o wadze 70 kg w wodzie waży około 6 kg. Siła ta wpływa więc na odciążenie ciała, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Korzyści płynące z ćwiczeń w wodzie są więc nieocenione.

Aby uczestniczyć w zajęciach Aqua Aerobiku wcale nie musisz umieć pływać! Jest to wspaniała okazja dla tych, którzy boją się wody. Prosty i przyjemny Aqua Aerobik może sprawić, że strach przed wodą powoli zniknie, a Ty nauczysz się w końcu pływać!

Aqua Aerobik - o zajęciach

Ćwiczenia odbywają się na pływalni, w rytm muzyki – która nadaje odpowiednie tempo oraz dodatkowo mobilizuje do wykonywania wysiłku. Instruktor znajdujący się na brzegu pokazuje ćwiczenia, które wykonują uczestnicy. Zajęcia mogą odbywać się w wodzie płytkiej (głębokość do pasa), w wodzie o średniej głębokości (do klatki piersiowej) i głębokiej (brak kontaktu ciała z dnem). Możesz także podczas jednych zajęć przemieszczać się, np. z wody płytkiej na głęboką. W zależności od głębokości zmienia się rodzaj treningu.

Aqua Aerobik - zapisy

Zajęcia Aqua Aerobiku prowadzimy na Pływalni Gdańsk Żabianka i Pływalni Gdańsk – Kokoszki.
Karty Multisport, FitProfit i Medicover są akceptowane w ramach Aqua Aerobiku tylko na Pływalni Gdańsk Żabianka.

Żeby zapisać się na zajęcia Aqua Aerobiku, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub skorzystać z systemu rezerwacji pływalni Kokoszki i Żabianka

Aqua Aerobik - zalety

Aqua aerobik jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów aktywności fizycznej, ponieważ woda zapewnia naturalne wsparcie dla ciała, zmniejszając ryzyko kontuzji. Woda działa jako amortyzator, chroniąc stawy i mięśnie przed nadmiernym obciążeniem. Dzięki temu nawet osoby z problemami stawowymi, bólami pleców czy innymi schorzeniami mogą korzystać z tej formy ćwiczeń bez obaw.

Aqua aerobik jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji i wydolności sercowo-naczyniowej. Wykonywanie ćwiczeń w wodzie zwiększa pracę serca, jednocześnie obniżając nacisk na stawy i układ kostno-stawowy. Regularne uprawianie aqua aerobiku pozwala poprawić krążenie krwi, zwiększyć wydolność organizmu i obniżyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego.

Aqua aerobik angażuje wiele grup mięśniowych, dzięki czemu umożliwia kompleksowe wzmacnianie całego ciała. Podczas wykonywania różnorodnych ruchów w wodzie, mięśnie pracują pod większym oporem niż na lądzie, co prowadzi do zwiększenia siły i wytrzymałości. Dodatkowo, woda stwarza większe opory, co prowadzi do intensywniejszego treningu mięśni, nawet przy umiarkowanym tempie ćwiczeń.

Woda ma kojące działanie na umysł, a trening w wodzie pozwala na redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Aqua aerobik może działać relaksująco i odprężająco, pomagając w redukcji napięcia i stresu codziennego życia. Ruch w wodzie ma również działanie odświeżające i energetyzujące, dając uczucie przyjemności i radości z aktywności fizycznej.

Nasze Oferta

Pomóż swojemu dziecku odkryć radość i bezpieczeństwo pływania!

Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać. Zacznij teraz!

Podkręć swoją formę! Aqua Aerobik dla zdrowia i radości!

Zrelaksuj się i zregeneruj dzięki rekreacyjnemu pływaniu!

Przywróć komfort życia dzięki rehabilitacji i fizjoterapii wodnej!

Stań się bohaterem! Przystąp do kursu na ratownika!

Czego możesz się spodziewać na naszej pływalni?

Bezpieczeństwo

Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Czuj się komfortowo i pewnie na naszej pływalni.

Profesjonalne podejście

Nasza profesjonalna kadra jest tu, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenie pływackie.

Relaks i fun

Pływanie to radość! Przyjdź i zrelaksuj się, ciesząc się fantastycznym czasem na wodzie.

Jak do nas trafić

Zapraszamy na zajęcia! Wystarczy wybrać na Google Maps jedną z lokalizacji – łatwo nas znajdziesz. Czekamy na Ciebie!

Pływalnia Gdańsk Żabianka

Pływalnia Gdańsk Kokoszki