Nauka pływania, basen, pływanie rekreacyjne

logo

Nauka pływania

Skuteczna nauka pływania
w Gdańsku!

Nauka pływania

Priorytetowym celem działalności szkoły jest prowadzenie zajęć nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Skuteczna nauka pływania

Serdecznie zachęcamy do zapisania siebie lub dziecka na prowadzone przez nas zajęcia, szczególnie jeśli zależy Państwu na bezstresowym oswojeniu z wodą, sprawnym opanowaniu stylów pływackich i udoskonaleniu umiejętności. 

O zajęciach nauki pływania

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę trenerską na Pływalni Gdańsk Żabianka oraz na Pływalni Gdańsk-Kokoszki. Nauka pływania odbywa się na różnych poziomach zaawansowania: podstawowym (adaptacja do środowiska wodnego i nauka pływania od podstaw), średnim (doskonalenie pływania wszystkimi stylami) i wysokim (pływanie sportowe). W naszej szkole pływania szczególnie dbamy o to, aby każdy z początkujących uczniów przeszedł etap oswojenia z wodą, dzięki któremu nabierze do niej zaufania. Zaufanie to pozwoli mu na swobodne poznawanie wszystkich stylów pływackich.

Badania naukowe prowadzone w wielu krajach wykazały, że małe dzieci uczestniczące w regularnych zajęciach w wodzie lepiej się rozwijają. Zajęcia w basenie sprawią, że dziecko w pierwszym okresie życia będzie się przede wszystkim dobrze bawiło, zyskując przy tym całą gamę nowych umiejętności. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim jest formą spędzenia wspólnie aktywnie wolnego czasu.

Poprawia się system odpornościowy organizmu i maluch mniej choruje. Zdaniem pediatrów, układ krążenia i układ oddechowy małych pływaków pracuje lepiej. Krążenie poprawia się, ponieważ wszystkie narządy są lepiej odżywione, a toksyny szybko usuwane. Lepsza jest wentylacje płuc. Malec znacznie rzadziej choruje niż rówieśnicy, którzy nie pływają. Dzięki pływaniu Twoja pociecha uniknie wad postawy, będzie sprawniejsza i zwinniejsza.

  • W wodzie pracują bowiem wszystkie mięśnie, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone, jak w przypadku innych sportów. Dzięki silniejszym mięśniom dziecko będzie się szybciej rozwijało fizycznie. Poprawi się koordynacja ruchowa, co z kolei ułatwi mu nabywanie kolejnych umiejętności, np.: chodzenia czy jazdy na rowerze itp.
  • To dyscyplina sportu, która najlepiej przygotuje dziecko do życia w grupie rówieśników
  • Dzięki grupowej formie zajęć maluchy stają się bardziej uspołecznione – otwarte na ludzi, co w przyszłości zaowocuje lepszymi kontaktami z rówieśnikami w grupach przedszkolnychi szkolnych. Przełamanie barier nieśmiałości już w najmłodszych latach sprawia, ze dzieci chętniej podejmują aktywność i funkcję lidera w grupie w okresie obowiązku szkolnego jak i w dorosłym życiu

Pływanie jest aktywnością, którą można polecić każdemu dziecku. Każdego roku przybywa do nas wielu młodych pływaków, zazwyczaj do grup początkujących. W większości są to 6-cio lub 7-latki. Dla młodszych dzieci (od wieku 4 lat) prowadzimy zajęcia adaptacji do środowiska wodnego z elementami nauki pływania. Zajęcia na pływalni stanowią dla nich doskonałą zabawę, ponieważ ułatwiają im relaks, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Wczesne oswajane z wodą sprawia, że nasze pociechy lepiej się rozwijają, są zdrowsze, zahartowane i bardziej sprawne.

Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój mięśni. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się odważniejsze i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji. Uczniowie, którzy kończą edukację pływacką w naszej szkole, to młodzież która czuje się jak „ryba w wodzie” i doskonale pływa wszystkimi stylami.

Uczestnicy zajęć dobierani są do grup pod względem wieku, poziomu oswojenia z wodą lub posiadanych już umiejętności pływackich. Weryfikacja umiejętności odbywa się zajęciach sprawdzających, które organizujemy zawsze na początku semestru. Umiejętności dzieci, które dołączają do zajęć w trakcie trwania semestru sprawdzane są na pierwszych zajęciach, przez Instruktora, w grupie pływackiej zaproponowanej na podstawie informacji otrzymanych w formularzu zgłoszeniowym.

Wyślij formularz zgłoszeniowy a my zaproponujemy konkretny termin zajęć starając się uwzględnić określone preferencje.

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno!

Jeśli nie umiesz pływać, nie pozwól by coś tak wspaniałego ominęło Cię w życiu. Pływanie łączy w sobie wiele zalet: odpręża, relaksuje, koi nerwy, pozwala spalić zbędne kalorie i modelować sylwetkę. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, pobudzając krążenie i wzmacniając mięśnie bez obciążania układu kostnego.

Zapraszamy wszystkich, którzy zawsze bardzo chcieli, ale nie mieli okazji nauczyć się pływać, jak również tych, których podejmowane próby kończyły się niepowodzeniem.

Prowadzimy również zajęcia dla osób zaawansowanych, które są zainteresowane rozwijaniem i doskonaleniem techniki pływania , poprawieniem koordynacji ruchowej, „czucia wody” oraz wydolności fizycznej.

Wyślij formularz zgłoszeniowy a my zaproponujemy konkretny termin zajęć starając się uwzględnić określone preferencje.

Zapisz się na zajęcia!

Aby zapisać się na zajęcia nauki pływania, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Do wyboru są dwie pływalnie w dogodnych lokalizacjach – wybierz odpowiednią dla siebie. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się (mailowo lub telefonicznie), podając propozycję pierwszego terminu zajęć.

Zajęcia dla dzieci

Na Pływalni Gdańsk – Kokoszki zajęcia dla najmłodszych obejmują dzieci
od 3 roku życia.

Dodatkowe informacje (Kokoszki): +48 695 822 008

Na Pływalni Gdańsk Żabianka zajęcia dla najmłodszych obejmują dzieci od 4-go  roku życia.

Dodatkowe informacje (Żabianka): +48 783 611 757

Zajęcia dla młodzieży

Zajęcia nauki pływania dla młodzieży na każdym poziomie zaawansowania. 

Dodatkowe informacje o nauce na Pływalni Gdańsk Kokoszki: +48 695 822 008

Dodatkowe informacje o nauce na Pływalni Gdańsk Żabianka: +48 783 611 757

Zajęcia dla młodzieży

ActiveNow to innowacyjne narzędzie, które wykorzystujemy w Szkoła Pływania Pływak do zarządzania zajęciami i komunikacji z uczestnikami. W swoim koncie w ActiveNow znajdziesz kluczowe informacje dotyczące Twojego kursu, takie jak poziom zaawansowania, imię instruktora czy terminy zajęć. Możesz również dokonać płatności online, zgłosić nieobecność, wybrać terminy do jej odrobienia i podzielić się z nami swoją opinią. Pamiętaj, że zasady zgłaszania nieobecności są zawarte w regulaminie dostępnym w systemie.

 

Zaloguj się do ActiveNow, klikając w ten link – ActiveNow

Pomóż swojemu dziecku odkryć radość i bezpieczeństwo pływania!

Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się pływać. Zacznij teraz!

Podkręć swoją formę! Aqua Aerobik dla zdrowia i radości!

Zrelaksuj się i zregeneruj dzięki rekreacyjnemu pływaniu!

Przywróć komfort życia dzięki rehabilitacji i fizjoterapii wodnej!

Stań się bohaterem! Przystąp do kursu na ratownika!

Czego możesz się spodziewać na naszej pływalni?

Bezpieczeństwo

Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Czuj się komfortowo i pewnie na naszej pływalni.

Profesjonalne podejście

Nasza profesjonalna kadra jest tu, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenie pływackie.

Relaks i fun

Pływanie to radość! Przyjdź i zrelaksuj się, ciesząc się fantastycznym czasem na wodzie.

Jak do nas trafić

Zapraszamy na zajęcia! Wystarczy wybrać na Google Maps jedną z lokalizacji – łatwo nas znajdziesz. Czekamy na Ciebie!

Pływalnia Gdańsk Żabianka

Pływalnia Gdańsk Kokoszki