Dlaczego warto wcześnie rozpocząć naukę pływania?


Badania naukowe prowadzone w wielu krajach wykazały, że małe dzieci uczestniczące w regularnych zajęciach w wodzie lepiej się rozwijają. Zajęcia w basenie sprawią, że dziecko w pierwszym okresie życia będzie się przede wszystkim dobrze bawiło, zyskując przy tym całą gamę nowych umiejętności. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim jest formą spędzenia wspólnie aktywnie wolnego czasu.

Zajęcia dla dzieci:


Na Pływalni Gdańsk – Kokoszki zajęcia dla najmłodszych obejmują dzieci od 4 roku życia.

Dodatkowe informacje: 695 822 008

Zapisy na zajęcia przez formularz zgłoszeniowy.

 

Na Pływalni ZSSiO zajęcia dla najmłodszych obejmują dzieci od 2-go do 4 roku życia (jedna grupa wiekowa).

Dodatkowe informacje: 783 611 757

Zapisy na zajęcia przez formularz zgłoszeniowy.

Korzyści z pływania od najmłodszych lat:


Poprawia się system odpornościowy organizmu i maluch mniej choruje. Zdaniem pediatrów, układ krążenia i układ oddechowy małych pływaków pracuje lepiej. Krążenie poprawia się, ponieważ wszystkie narządy są lepiej odżywione, a toksyny szybko usuwane. Lepsza jest wentylacje płuc. Malec znacznie rzadziej choruje niż rówieśnicy, którzy nie pływają. Dzięki pływaniu Twoja pociecha uniknie wad postawy, będzie sprawniejsza i zwinniejsza.

 • W wodzie pracują bowiem wszystkie mięśnie, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone, jak w przypadku innych sportów. Dzięki silniejszym mięśniom dziecko będzie się szybciej rozwijało fizycznie. Poprawi się koordynacja ruchowa, co z kolei ułatwi mu nabywanie kolejnych umiejętności, np.: chodzenia czy jazdy na rowerze itp.
 • To dyscyplina sportu, która najlepiej przygotuje dziecko do życia w grupie rówieśników
 • Dzięki grupowej formie zajęć maluchy stają się bardziej uspołecznione – otwarte na ludzi, co w przyszłości zaowocuje lepszymi kontaktami z rówieśnikami w grupach przedszkolnychi szkolnych. Przełamanie barier nieśmiałości już w najmłodszych latach sprawia, ze dzieci chętniej podejmują aktywność i funkcję lidera w grupie w okresie obowiązku szkolnego jak i w dorosłym życiu

Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci i młodzieży:


Pływanie jest aktywnością, którą można polecić każdemu dziecku. Każdego roku przybywa do nas wielu młodych pływaków, zazwyczaj do grup początkujących. W większości są to 6-cio lub 7-latki. Dla młodszych dzieci (od wieku 4 lat) prowadzimy zajęcia adaptacji do środowiska wodnego z elementami nauki pływania. Zajęcia na pływalni stanowią dla nich doskonałą zabawę, ponieważ ułatwiają im relaks, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Wczesne oswajane z wodą sprawia, że nasze pociechy lepiej się rozwijają, są zdrowsze, zahartowane i bardziej sprawne.

Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój mięśni. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się odważniejsze i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji. Uczniowie, którzy kończą edukację pływacką w naszej szkole, to młodzież która czuje się jak „ryba w wodzie” i doskonale pływa wszystkimi stylami.

Uczestnicy zajęć dobierani są do grup pod względem wieku, poziomu oswojenia z wodą lub posiadanych już umiejętności pływackich. Weryfikacja umiejętności odbywa się zajęciach sprawdzających, które organizujemy zawsze na początku semestru. Umiejętności dzieci, które dołączają do zajęć w trakcie trwania semestru sprawdzane są na pierwszych zajęciach, przez Instruktora, w grupie pływackiej zaproponowanej na podstawie informacji otrzymanych w formularzu zgłoszeniowym.

Wyślij formularz zgłoszeniowy a my zaproponujemy konkretny termin zajęć starając się uwzględnić określone preferencje.

Nauka i doskonalenie pływania dla dorosłych:


Na naukę pływania nigdy nie jest za późno!

Jeśli nie umiesz pływać, nie pozwól by coś tak wspaniałego ominęło Cię w życiu. Pływanie łączy w sobie wiele zalet: odpręża, relaksuje, koi nerwy, pozwala spalić zbędne kalorie i modelować sylwetkę. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, pobudzając krążenie i wzmacniając mięśnie bez obciążania układu kostnego.

Zapraszamy wszystkich, którzy zawsze bardzo chcieli, ale nie mieli okazji nauczyć się pływać, jak również tych, których podejmowane próby kończyły się niepowodzeniem.

Prowadzimy również zajęcia dla osób zaawansowanych, które są zainteresowane rozwijaniem i doskonaleniem techniki pływania , poprawieniem koordynacji ruchowej, „czucia wody” oraz wydolności fizycznej.
W ramach prowadzonych zajęć realizujemy program nauczania pływania opracowany przez Panią dr Hannę Klimek-Włodarczak, Trenera Kadry Olimpijskiej w pływaniu (Atlanta, Sydney). Program ten został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu treningów z uczniami klas pływackich, zawodnikami Kadry Olimpijskiej jak również zajęć z niepełnosprawnymi pływakami.

Wyślij formularz zgłoszeniowy a my zaproponujemy konkretny termin zajęć starając się uwzględnić określone preferecje.

Skontaktuj się z nami!

  PŁYWALNIA ZSSIO W GDAŃSKU ŻABIANKA

  INFORMACJE O NAUCE PŁYWANIA - PŁYWALNIA NA ŻABIANCE

  ul. Subisława 2280-354 Gdańsk

  Tel. kom. +48 783 611 757

  Zobacz na mapie →

  PŁYWALNIA GDAŃSK-KOKOSZKI

  ul. Azaliowa 1880-177 Gdańsk

  INFORMACJE O PŁYWANIU REKREACYJNYM I AQUA AEROBIKU

  Tel. kom. +48 725 611 757 – recepcja

  Tel. +48 (58) 345 10 10 - recepcja

  INFORMACJE O NAUCE PŁYWANIA - PŁYWALNIA GDAŃSK KOKOSZKI

  Tel. +48 695 822 008 - nauka pływania

  Kontakt telefoniczny w sprawie nauki pływania w godzinach:
  pon.-pt. 9:00-18:00, sb.-niedz. 09:00-16:00

  Zobacz na mapie →